Zbavte sa rozšírených pórov

Zväčšené póry na kráse príliš nepridávajú. Pleť jednoducho nepôsobí estetickým dojmom a snahy o zamaskovanie mejkapom, nedokonalosti ešte zvýraznia. Ako sa teda o zväčšené póry starať?

make up
 
Problém s rozšírenými pórmi spôsobuje viacero faktorov. Prvým je náš vek. Čím sme starší, tým naša pokožka stráca na svojej pružnosti a elasticite. Póry sa takpovediac uvoľňujú a keďže ich nemá čo držať pokope, ich priemer sa zväčšuje. Druhým faktorom je genetika. Tú bohužiaľ neovplyvníme. No a v neposlednom rade o ich stave rozhoduje naša starostlivosť o pleť.
 
Ak už tento problém máte, je potrebné póry uvoľniť. Na trhu existuje množstvo kozmetických prípravkov na tento účel. Návšteva kozmetičky taktiež nezaškodí. Tá vám totiž pokožku dokáže vyčistiť hĺbkovo. Pomôže i pravidelné naparovanie. Vyskúšať môžete aj techniku dry brushing. Kefkou s jemnými vlasmi si pravidelne masírujte pokožku na tvári. Tá sa prekrví a upchané póry sa uvoľnia. Vyhýbajte sa mastným krémom a mejkapu. Vhodnejšie sú prípravky, ktoré vašu pleť príliš nezaťažia, takže bude môcť dobre dýchať. Pravidelné čistenie tváre je samozrejmosťou. Pomôže aj krémy na zníženie produkcie kožného mazu.
 
Rozšíreným pórom je najlepšie predchádzať, a to správnou starostlivosťou o pleť. Základom je dôkladné čistenie. Nezabúdajte na to, že pokožku tváre musíme čistiť aj vtedy, keď nepoužívame mejkap. Nečistoty sa na nej usádzajú aj z vonkajšieho prostredia a práve tie spôsobujú upchávanie pórov, v dôsledku čoho sa zväčšujú. Kožu na tvári, by sme mali udržiavať stále optimálne vlhkú. Suchá pokožka je taktiež jedným z dôvodov, prečo póry nepracujú tak, ako by mali. V tomto smere vám pomôžu hydratačné krémy a masky.

akné
 
Ak sa problém s rozšírenými pórmi objavil až vo vyššom veku, najskôr pôjde o spomínanú elasticitu pleti. V tomto prípade, naša pokožka potrebuje najmä kolagén. Pomôžu vám krémy a pleťové masky s jeho obsahom, alebo doplnky výživy. Konzumujte viac ovocia a mäkké chrupavky z kuracieho mäsa. 
 

4.3
19