Prerobenie bytu

Ak ste s vašim bytom naozaj nespokojný alebo len potrebujete zmenu, tak ste tu správne. Dnes sa pozrieme, čo je pri prerábaní bytu dôležité  a povieme si aj pár užitočných rád.

jídellna

  • Financie– predtým než sa do prerábania bytu vôbec pustíte, je dôležité si skontrolovať financie. Buďme k sebe úprimní, prerábanie bytu nie je vôbec lacná záležitosť a len s pár eurami v rezerve toho moc neprerobíte.
  • DIY – už dlhšiu dobu známy trend. Určite ste už o ňom počuli a ak nie, tak je to Do It Yourself, čo v preklade znamená urob si sám. A to je pri menšom rozpočte, veľmi dobrá rada. Určite to však nie je pre každého, pretože nie každý sme rodení kutili, ale pre tých šikovnejších je to tá najlepšia cesta.

TIP: A pokiaľ predsa chcete ušetriť a chcete si niečo vlastnoručne, skúste dekorácie. Je to jeden z najľahších spôsobov a pokiaľ sa vám to podarí, budete každý deň dostávať pozitívnu energiu, z toho čo ste vytvorili a hlavne z toho že ste to zvládli samy.

ložnice

  • Farby– niekedy stačí málo. A pri prerábaní bytu to platí niekoľko krát viac. Niekedy stačia len farby. Čudujete sa ako farby zmenia váš byt? Úplne. A pri tom je to také jednoduché, stačí len napríklad premaľovať steny na nové, sviežejšie farby alebo na naopak svetlé, jemné a upokojujúce farby. Alebo premaľujte nábytok, či zmeňte len koberec, dekorácie atď. Možností je naozaj veľa a výber je už len na vás.
  • Dizajnér– nie ste si v prerábaní bytu úplne istý alebo len skrátka nemáte dostatočnú fantázie, predstavivosť, na to aby ste to zvládli samy? Mám tu pre vás riešenie. Najmite si dizajnéra, je možno vec navyše vo vašom rozpočte na prerábanie, no táto investícia sa vám určite vyplatí. Dizajnér vám so všetkým pomôže, spraví vám návrh, povie vám predbežnú cenu a vy si budete istí, budete presne vedieť do čoho idete a nebudete sa musieť strachovať o to, ako to dopadne a či sa vám finálny výsledok bude páčiť.

Takže prerábanie bytu si dopredu poriadne premyslite, poraďte sa  s odborníkom, či známymi. Skontrolujte si váš rozpočet, zhodnoťte ako na tom ste a poprípade trocha upustite z vašich nárokov alebo si skúste pomôcť trocha samy. A hlavne, nebojte sa zmeny. Možno to bude na začiatku vyzerať rôzne, no uvidíte, že zmenu si zamilujete a bude sa vám to páčiť. Takže želám vám veľa šťastia.

3.9
16