Podniky, ktoré požadujú pracovnú silu „zadarmo“

"Jedna agentúra ma požiadala, aby som pracovala zadarmo dva dni v mesiaci, aby som pomohla udržať si klienta. "A ak zachránili klienta a dostali novú zmluvu, sľúbili mi, že mi túto prácu zveria – ak si sadzbu zníži o 50%.
"Prešiel som posledných 12 otázok a dve z nich žiadali o prácu zdarma, takže je to jedno zo šiestich."

student

Nie je sama. Keďže počet samostatne zárobkovo činných osôb, ktorí pracujú pre seba, rastie, existuje aj rastúca obava, že mnohí sú tlačení na neplatenú prácu.
"Mala som klienta a naznačil som, že preňho potrebujem robiť túto prácu, pretože pred šiestimi mesiacmi mi zaplatil a skutočne nepotreboval čerpanie, ktoré mi zaplatil, takže teraz musel urobiť viac práce ho … zadarmo. "
V roku 2001 bolo podľa Úradu pre národnú štatistiku zamestnaných 3,3 milióna ľudí. To sa zvýšilo na 4,8 milióna do roku 2017. Dnes je jeden zo siedmich zamestnancov samostatne zárobkovo činný.

Výskum uskutočnený IPSE, Združením nezávislých odborníkov a samostatne zárobkovo činnými osobami ukazuje, že 43% takýchto pracovníkov uvoľnilo svoj čas, pričom sa zvýšilo na 86% ľudí v kreatívnom priemysle.
"Musíme sa dostať do bodu, kedy to už nie je v poriadku," komentuje Jonathan Lima-Matthews, senior politický poradca na IPSE.
Nesúhlasí s tým, že neplatená práca môže byť prijateľná s cieľom vybudovať portfólio alebo zapôsobiť na potenciálneho nového klienta.

kancelář

"Je potrebné, aby sa to volalo pre to, čo to je – je to nespravodlivé, práca každého má hodnotu a je správne, že by sa za to malo platiť, jeho bežná prax v niektorých odvetviach si vyžaduje neplatenú prácu, ale to neznamená, že je to v poriadku.
"Tiež to nie je dobré pre sociálnu mobilitu, pretože tí, ktorí nemajú podporu rodiny, si nemôžu dovoliť získať túto skúsenosť tým, že pracujú zadarmo."
S jedným zo siedmich samostatných zamestnancov by spravodlivosť neplatených koncertov mohla prísť na oveľa väčšiu kontrolu
IPSE si želá, aby bol úrad pre komisár pre malých podnikov udelený viac právomocí na potlačenie opakovaných páchateľov, vrátane možnosti požiadať podniky, aby uviedli, ako často žiadajú o voľnú prácu.

3.9
13