Falošná stránka BBC News odporúča Bitcoin schému

Správy naznačujú, že falošná stránka sa šíri prostredníctvom e-mailov odosielaných z napadnutých účtov. Hovorca BBC povedal, že skúma, ako najlepšie odpovedať.
Úrad pre finančné správanie už predtým vydal varovanie o skoršej schéme spustenej pod rovnakým označením značky Bitcoin Trader, ktoré je súčasťou najnovšieho úsilia.

bitcoin

Nie je to prvýkrát, kedy bol urobený pokus o prepojenie značky s BBC.
V minulom roku sa reklamy objavili na sociálnych médiách a inde, kde sa falošne tvrdila, že obchodná platforma fungujúca pod rovnakým názvom bola podporovaná niekoľkými hviezdami Dragonovho Denu.
Reklamy tiež tvrdili, že lord Alan Sugar odišiel Apprentice, aby pomohol propagovať svoj softvér, viesť podnikateľa k tweetu, že sa obrátil na políciu.

Falošná stránka BBC News obsahuje zdĺhavý článok popisujúci "podzemný bankový systém", ktorý investorom umožňuje premeniť malé vklady na "majetok".
Predstavuje prípadovú štúdiu o jednej osobe, ktorá predpokladá, že investícia vo výške menej ako 300 GBP rastie na takmer 900 000 libier.
V spodnej časti stránky odpočítavanie hodín indikuje, že zostáva malý čas na zapísanie sa do podniku.

hacker

Tím policajného zločinu policajného zboru mesta Londýn predtým varoval používateľov pred touto taktikou.
"Buďte vždy opatrní, ak máte tlak na to, aby ste investovali rýchlo alebo sľúbili návrat, ktorý je príliš dobrý na to, aby to bola pravda," povedal, keď diskutoval koniec apríla.
Jednou z indikácií, že posledná falošná webová stránka je falošná, je jej adresa, ktorá nezodpovedá doménam bbc.co.uk alebo bbc.com, ktoré používa vysielateľ.
Jeden z odborníkov v oblasti kybernetickej bezpečnosti uviedol, že verejnosť, ktorá dostáva e-maily a vyzýva ich, aby klikli na ľubovoľný odkaz s nezvyčajnou adresou, by mala byť vo všeobecnosti opatrná.

"Ak máte podozrenie na akýkoľvek e-mail, vyhľadajte stránku alebo webové stránky v službe Google, než kliknete na odkaz," navrhla Lisa Forte z Red Goat Cyber ​​Security.
"A ak dostanete e-mail v práci, nechajte svoj tím IT vedieť, aby s ním dokázali náležite zvládnuť."